Veľkostné tabuľky

Pri nákupe cez internet je veľmi dôležité správne odhadnúť svoju veľkosť oblečenia a obuvi. Ak si nie ste istý svojou veľkosťou, zmerajte sa a porovnajte namerané hodnoty s  veľkostnými tabuľkami športového oblečenia jednotlivých výrobcov. Návody, ako sa správe zmerať, nájdete na tejto stránke.

Veľkostné tabuľky podľa značky

Ako zistiť správnu veľkosť obuvi?

Ak si nie ste istý, akú veľkosť topánok si máte vybrať, môžete si zmerať veľkosť chodidla podľa nasledujúceho návodu. Prosím majte na pamäti, že výrobcovia môžu mať vlastné číslovanie obuvi, a preto veľkosť u každej značky môže byť odlišná.

Položte nohu na papier veľkosti A4 tak, aby ste mali pätu na okraji papiera. Perom alebo ceruzkou obkreslite prsty.

Označte si najvzdialenejší bod od okraja papiera, kde ste mali pätu. Zmerajte vzdialenosť od okraja papiera po bod, ktorý ste si označili.

Výslednú veľkosť v cm nájdite vo veľkostnej tabuľke.

Ako sa správne zmerať?

Dobrá rada

Pokiaľ už máte akékoľvek oblečenie príslušnej značky, ktoré Vám „sedí“, pozrite sa na veľkosť na visačke a vyberte rovnakú veľkosť.

  1. Dajte ruky voľne pozdĺž tela, nezadržujte dych a nevypínajte hruď.
  2. Zmerajte si obvod hrudníka v najvyššom bode. Meranie je najlepšie robiť krajčírskym metrom. Ak ho nemáte, postačí špagát či USB kábel a klasické pravítko, ktorým zmeriate dĺžku špagátu alebo kábla.
  3. Výsledný počet centimetrov vyhľadajte vo veľkostnej tabuľke danej značky. Pokiaľ sú Vaše telesné miery medzi dvoma veľkosťami, pri voľbe menšej bude odev priliehavejší, pri voľbe väčšej bude voľnejší.