ako spravne drzat bedmintonovu raketu

Kto by ešte nepočul výrazy forehand a backhand? Každý z nich opisuje držanie bedmintonovej rakety. Rozdiel je len v umiestnení palca ruky. Závisí od nich však zvládnutie rôznych typov bedmintonových úderov.

Správne držanie bedmintonovej rakety

Forehand

Pre správnu techniku forehandového držania rakety chyťte raketu za stred (medzi rukoväťou a výpletom) svojou voľnou rukou (teda ak ste pravák, ľavou rukou). Položte dlaň ruky, ktorou zvyčajne držíte raketu, na výplet rakety. Začnite kĺzavým pohybom posúvať ruku dole, až pokým sa nedostanete na rúčku rakety.

Pokračujte kým spodkom dlane nedosiahnete koniec rúčky, jemne obopnite rúčku prstami a držte ju, ako keby ste si išli podať s niekým ruku. Tento typ držania rakety je známy ako „Handshake grip“.

Medzi palcom, ukazovákom a prostredníkom by mali byť medzery a keď sa pozriete na svoju raketu pred sebou, váš palec a ukazovák by mal vytvoriť písmeno V.

Držanie bedmintonovej rakety - forehand backhand

Zdroj: http://www.badminton-information.com/

Backhand

Pri backhande by ste mali palec umiestniť na plochú stranu rúčky. Palec slúži ako podpora pri hraní backhandových úderov, dodáva im silu.

Ak viete po anglicky a chcete si o tejto téme naštudovať viac, odporúčame Vám prečítať si článok uverejnený na The Badminton Bible.