Lacná profesionálna bedmintonová raketa

Profesionálna bedmintonová raketa do 100 eur

Veľa aktívnych bedmintonistov, ktorí hrávajú 1 až 2 krát do týždňa sa nás pýta na lacnú variantu profesionálnej bedmintonovej rakety.

Ide o hráčov, ktorí hrávajú bedminton už nejaký čas a chceli by posunúť svoje umenie ďalej. Vo väčšine prípadov vedia povedať, či hrajú útočne, alebo skôr obranne a technicky. Zároveň vedia, či ešte potrebujú, aby im raketa pri úderoch pomáhala, alebo naopak majú silu a techniku na to, aby ju zvládli aj pri razantných úderoch cez celé ihrisko.

Takýto hráč hľadá “lepšiu” raketu, ale nechce za ňu zaplatiť “majland”. Často si je zároveň vedomý toho, že nie vždy je výhodné hrať s takou raketou, s akou hrajú svetoví hráči, pretože by ju jednoducho nezvládol (napr. Yonex ArcSaber FB, Yonex Z-Force II).

Koľko stojí lacná profesionálna bedmintonová raketa?

Každý výrobca má vo svojom portfóliu rakety, ktoré sú svojimi vlastnosťami podobné tým najlepším, ale netreba si na ne brať hypotéku. Ak uvážime, že najdrahšie bedmintonové rakety sa pohybujú v cenách okolo 130-150 EUR, tak lacná profesionálna raketa by mala stáť pod 100 EUR.

Budeme teda vyberať raketu v cenovej hladine 70 – 100 EUR. Za tieto peniaze už dostaneme kvalitnú raketu z ľahkých moderných materiálov. V hlave rakety ani v rúčke už nebude figurovať hliník ani železo, ale grafit, karbón či titán. To znamená ľahké, pružné materiály. Nevýhodou je, že sú často krehké a najmä pri párových disciplínach hrozí pri ťuknutí s partnerovou raketou naštiepenie, alebo v horšom prípade zlomenie rakety.

Odporúčané modely lacnej profesionálnej bedmintonovej rakety

Ak by som mal spomenúť konkrétne príklady lacnej profesionálnej rakety, tak by to bola napríklad Yonex Nanoray 500, ktorá síce stojí cez 100 EUR, ale ak vystihnete akciu, dá sa kúpiť aj v prijateľnejšej cene. Od spoločnosti Babolat spĺňa kritériá lacnej profesionálnej rakety celá rada Babolat Satelite. Tu si dokáže vybrať naozaj každý, pretože každý model tejto rady je určený inému typu hráča a na výber máme zo štyroch typov Blast, Power, Essential a Lite. Nakoniec zo súčasnej kolekcie adidas to môže byť napríklad model ADIPOWER P750 pre útočných singlových hráčov, alebo Precision P880 pre technických resp. štvorhrových hráčov.

Hľadáte rakety od 70-100 €? Pozrite si prehľad rakiet v našom obchode.

 
Prečítajte si tiež návod ako vybrať bedmintonovú raketu.