Bedmintonové rakety Babolat X-Feel

Rada bedmintonových rakiet Babolat X-Feel je jednou z dvoch najvyšších, ktoré firma Babolat vyrába. Druhou je rada Satelite 6.5. Rakety rady X-Feel sú vyrobené z najmodernejších materiálov a kvalitou sú porovnateľné s top modelmi ostatných svetových značiek. Napriek tomu, že pozostáva iba zo štyroch modelov, vybrať si z nej dokáže naozaj každý.

Pre potreby recenzie sme od distribútora značky dostali rakety X-Feel Blast, X-Feel Power a X-Feel Lite. Tak ako v ostatných radách Babolatu, aj tu má model Blast červený akcent, Power biely a model Lite je ladená do žlta. Posledná raketa z rady, X-Feel Essential je modrá.

Ako napovedá názov tejto rady, rakety sú konštruované na maximálnu kontrolu košíka a dokonale presnú hru. Špecialitou tejto rady je nezvyčajne tvarovaná čapička rúčky, na ktorej sú dva gumové krúžky, pomáhajúce kontrole rakety vo chvíli, kedy je na čapičke položený palec (backhand) alebo ukazovák (forehand).

Babolat X-Feel Blast

Ako už bolo povedané, raketa je primárne červená s bielymi a čiernymi prvkami. Vyvážená je na stred (290mm), váži 88 gramov a je stredne tvrdá (približne ako Yonex Nanoray 700FX, ktorá je však viac do hlavy). Primárne je určená pre singlových, všestranných hráčov, ktorí sa snažia maximálne využívať variabilitu úderov.

S raketou hrá napríklad vychádzajúca hviezda českého badmintonu — Adam Mendrek, syn Tomáša Mendreka, trénera českej reprezentácie. Hrá s ňou ale aj dánsky mixový špecialista, víťaz BWF Super Series Final 2013 a bronzový z Londýna 2012 – Joachim Fischer Nielsen.

Bedmintonová raketa Babolat X-Feel Blast

Babolat X-Feel Power

Raketa X-Feel Power je nastriekaná v elegantnej kombinácii bielej a čierne farby. Vyvážená je do ruky (285mm), váži tak ako X-Feel Blast 88 gramov a je o trochu tvrdšia než Blast (približne ako Yonex Nanoray 800).

Parametre raketu jednoznačne predurčujú pre deblové použitie. Nižší “balance point” umožňuje rýchle reakcie na smeče a pushe a vďaka veľmi tvrdému shaftu sú drajvy s touto raketou rýchle a presné, pretože raketa neuhýba do strán, ani sa nijako nevlní.

Bedmintonová raketa Babolat X-Feel Power

Babolat X-Feel Lite

X-Feel Lite je vyrábaná v zaujímavej, čierno žltej farebnej kombinácii. Vyvážená je takisto do ruky (285mm) ale váži iba 82 gramov. Čo sa týka flexibility — je z testovaných raket najpružnejšia. Vzhľadom k vyváženiu do ruky, nízkej hmotnosti a vyššej flexibilite je táto raketa ideálna pre ženy hrajúce párové disciplíny a juniorov, prípadne pre stredne pokročilých juniorov.

Bedmintonová raketa Babolat X-Feel Lite

Zhodnotenie bedmintonových rakiet Babolat X-Feel

Všetky tri testované rakety sú vzhľadom na ich cenu veľmi kvalitné a príjemné do ruky. Každá je smerovaná na trochu iného hráča, takže platí to isté, ako u iných výrobcov — ideálne je si ich zobrať do ruky a vybrať si tú, ktorá vám vyhovuje najviac.

Pozrite si všetky bedmintonové rakety Babolat.