Bedmintonova raketa ProKennex Nano X2 9000 recenzia

Bedmintonová raketa Nano X2 9000 je vlajkovou loďou Pro Kennexu a nástupcom HC2 9000. Vyrába sa vo veľmi zaujímavej, tmavo zelenej matnej farbe.

Parametre Nano X2 9000

Raketa má štandardných 67 5mm. S extrémne ľahkým overgripom a 0.63 mm výpletom váži 91 gramov. S veľmi silným overgripom a pevným 0.7 mm výpletom váži 98 gramov. Ťažisko rakety je v prvom prípade na 275 mm (tenký overgrip) a v druhom na 285 mm (veľmi silný overgrip). Výrobca uvádza ťažisko 290 mm. Raketa je stredne pružná, podľa špecifikácie 8.0–9.0 RA.

Z týchto čísel vyplýva, že ide primárne o mužskú raketu (vyššia hmotnosť) a skôr pre štvorhrových hráčov (vyváženie na stred).

Vzhľadom k strednej flexibilite, je raketa Nano X2 9000 vhodná aj pre mužskú dvojhru – pre technických hráčov, prípadne pre ženy s dostatočne “silnou” rukou, ktorým nevadí vyššia hmotnosť rakety.

Náš test bedmintonovej rakety Nano X2 9000

Aj napriek tomu, že je raketa vyvážená na stred, pomáha jej jej špecifická konštrukcia pri hraní klírov a smečov. Na hlave rakety sú cca. na desiatej a druhej hodine umiestnené dve “vypukliny”, ktoré posúvajú hmotu smerom nahor a dodávajú extra energiu pri rýchlom švihu a takto zvyšujú akceleráciu pri narovnaní pružného rámu. Naviac dodávajú rakete stabilitu pri úderoch cez hlavu. Dosť zle sa to popisuje, ideálne je si to vyskúšať.

V obrane a pri hre na sieti je raketa excelentná, hlavne vďaka jej ideálnemu vyváženiu. Drivy sa s touto raketou hrajú ľahko, presne a prekvapivo silne – aj vďaka spomínaným dvom výstupkom. ProKennex tvrdí, že tento HC2 systém umožňuje o 6% rýchlejšie smeče a drivy.

Tejto rakete sedí o niečo tvrdšie vypletenie. Ideálne je 10-11kg. Pri bežných 9kg má už raketa Nano X2 9000 príliš veľký repulz a aj ľahko zahrané klíry končia ďaleko za zadnou čiarou.

Ide o prekvapivo kvalitnú raketu za úplne bezkonkurenčnú cenu. Kvalitou je porovnateľná s top modelmi popredných značiek, cena je však približne o 40% nižšia (katalógová cena rakety je cca. 80 EUR). Vďaka nižšej cene môže byť raketa veľmi zaujímavá pre amatérskych štvorhrových hráčov, ktorí sa často boja, že zrážkou so spoluhráčom si svoju 150 eurovú raketu zničia.

Vyberte si bedmintonovú raketu ProKennex v našom obchode.