Adidas Switch Pro - vymeniteľná gramáž

Raketa Adidas Switch Pro patrí spolu s mladším súrodencom Switch Tour do série SMART. SMART séria rakiet Adidas má úplne iný dizajn, ako ostatné rakety Adidas.

Dizajn Adidas Switch Pro

Switch Pro má dvojtónový dizajn, pričom každá strana rakety má svoju dominantnú farbu. Jedna strana je viac zelená, pričom opačná strana rakety je viac šedá. Na každej strane rakety prechádza farba na konci hlavy rakety do jednotnej šedej. Rúčka aj hlava rakety sú oživené mriežkovaným vzorom z tenkých bielych liniek. Poznávací znak Adidas, tri prúžky, nájdete na konci rúčky, tam kde sa pri backhendovom držaní rakety opiera palec. Sú mierne vystúpené, takže poskytujú palcu čiastočnú oporu.

Adidas Switch Pro - dizajn

Parametre Switch Pro

Switch Pro je ťažšia, tuhšia a vyvážená viac do hlavy ako Switch Tour. Zmyslom Switch Pro je jednoduchá a rýchla možnosť zmeniť hmotnosť rakety takpovediac počas hry. Patentovaná technológia Adidas umožňuje pridať, alebo odstrániť, pásik so záťažou na vrchnej strane hlavy rakety. Pred Adidasom skúšali niektoré spoločnosti prísť tiež s podobnou technológiou zmeny hmotnosti rakety, ale tieto museli byť urobené vždy ešte pre vypletením rakety. Adidas našiel cestu, ako zvýšiť, alebo znížiť hmotnosť rakety bez veľkej námahy a ešte k tomu bez nutnosti opätovného vypletania rakety. Raketa je preto určená najmä hráčom, ktorý potrebujú meniť vlastnosti rakety počas zápasu, bez nutnosti vymenenia celej rakety.

Pásiky so závažím sa dodávajú v 3 rozdielnych hmotnostiach: 1 gram, 2 gramy a 3 gramy. Na zasunutie pásika do špeciálneho žliabku na vrchu hlavy rakety nepotrebujete veľkú silu, ani žiadne špeciálne zručnosti. Pásiky môžete vymieňať neobmedzene, prípadne môžete hrať s raketou bez závažia. Vtedy bude raketa vyvážená na stred. Mechanizmus zasúvania pásika so závažím je veľmi presný a bezpečný.

Adidas Switch Pro - vymeniteľná gramáž

Náš test Switch Pro

Som presvedčený (a zatiaľ každý, kto raketu testoval mi to potvrdil), že každý bude prekvapený, aký veľký je rozdiel hry s raketou, ktorá nemá žiadny pásik a s raketou povedzme s pásikom s hmotnosťou 2 gramy. Pri rakete s vyvážením na 285mm vám totiž pásik s hmotnosťou 2 gramy posunie jej vyváženie až na 300mm.

Pri Switch Pro teda odpadá nutnosť rozmýšľať, akú raketu si zoberiem, keď ruka už nevládze. Napríklad dvojhrový hráč, ktorý začne hrať zápas s útočnou raketou vyváženou na 300mm a viac, a nemá v 3. sete toľko sily, aby ju “utiahol”, vyberie si na 3. set jednoducho pásik s menšou záťažou a v pohode dohrá tento set s tou istou raketou, no pritom s inou hmotnosťou.

Hráči hrajúci striedavo štvorhru alebo dvojhru, zase nemusia rozmýšľať nad množstvom rakiet v bagu. Na štvorhru si raketu vyvážia na stred, alebo mierne do hlavy, a na dvojhru si z tej istej rakety v priebehu par sekúnd môžu urobiť útočné “kladivo”. Znamená to, že ak mám v bagu dve takéto rakety, tak som dokonale vybavený aj na dvojhru, aj na štvorhru a keď na jednej praskne výplet, nemusím sa báť, že na niektorú disciplínu nebudem mať poruke tú správnu raketu.´

Switch Pro je inovatívna raketa od Adidasu, ktorá je vhodná najmä pre stredne pokročilých a pokročilých hráčov, ktorý už majú vyvinutú úderovú techniku a pohyb po kurte a teraz hľadajú vhodnú raketu pre ich hru. Pri tomto experimentovaní s hmotnosťou a vyvážením rakety im Switch Pro môže veľmi pomôcť najmä tým že jednoduchou zmenou hmotnosti, majú vlastne na každý tréning inú raketu. Je to jednoduchšie a šetrí to peniaze, pretože si človek nemusí kúpiť každé dva mesiace inú raketu, lebo “táto” mi naozaj nevyhovuje.

Bedmintonová raketa Adidas Switch Pro

 

Máte záujem o bedmintonovú raketu Adidas? Pozrite si aktuálnu ponuku rakiet v našom obchode.