Raketa Adidas Adizero Pro

Raketa Adidas Adizero Pro patrí k špičkovým modelom rady Adizero. Je určená pre rýchlu štvorhrovú hru. Ďalší model z tejto rady –Adidas Adizero Tour – obsahuje najviac pokročilých technológií a materiálov.

Parametre Adidas Adizero Pro

Podľa katalógu Adidas je Adizero pro stredne tvrdá raketa pre rýchleho, útočného hráča. Hmotnosť rakety je 80g +/-2g s vyvážením na 295mm. Kým vyváženie rakety je vyššie, celková hmotnosť rakety umožňuje veľmi rýchly švih. Tak ako pri sérii Adipower, použil Adidas svoje unikátne technológie aj v Adizero. “Dual Force Frame” pozostáva z titanovej mriežky v štyroch rohoch hlavy rakety a zylonové vlákna posilňujú tuhosť rámu. Zylon je materiál vyrábaný spoločnosťou Toyobo v Japonsku a je 1.6 krát silnejší ako kevlar. Viac Zylonu je strategicky umiestneného po stranách rámu ako časť technológie “Vibration Control System”.

Raketa Adidas Adizero Pro - rúčka

Dizajn Adidas Adizero Pro

Farebne dominuje rakete čierna farba, ktorá je doplnená žltými linkami. Názov rakety je umiestnený na spodnej časti rámu pri rúčke rakety. Asymetricky sú umiestnené aj tri žlté prúžky značky Adidas na vrchnej a spodnej strane rakety.

Raketa Adidas Adizero Pro

Náš test Adidas Adizero Pro

Keď Adizero pro prvýkrát chytíte do ruky, máte pocit veľmi ľahkej a ovládateľnej rakety a budete sa báť, či sa s ňou budú dať zahrať tvrdé útočné smeče. Vzhľadom na to, že je raketa vyvážená citlivo mierne do hlavy, tak vás už pri prvom zahratí klíru presvedčí, že to nebude žiadny problém. Tým, že je raketa stredne pružná, zabezpečí vám zároveň veľmi dobrú kontrolu nad košíkom. Ovládateľnosť je naozaj excelentná. Ako som už spomenul, Adizero pro vás podrží aj pri klíroch, pri nich si však budete musieť dať pozor a vzhľadom na jej hmotnosť ju pevne stisnúť v ruke.

Pri defenzívnej hre bude opäť výhodou jej malá hmotnosť, ktorá spolu s tuhým rámom umožňuje hrať veľmi rýchle drajvy. Práve pri týchto úderoch sa cíti ako ryba vo vode. V rakete som mal vypletený výplet Ashavay ZyMAX 70 / 10,5kg.

Celkovo je Adizero pro ľahká, švihová raketa, ktorá bude vyhovovať hráčom preferujúcim rýchlu, útočnú hru, predovšetkým štvorhrovým špecialistom. Mierne vyváženie do hlavy, spolu s nízkou hmotnosťou a stredne tvrdým rámom tvorí rýchlu a silnú kombináciu.

Raketa Adidas Adizero Pro - detail

 

Pozrite si aktuálnu ponuku bedmintonových rakiet Adidas vrátane modelov Adizero.